Výlety automobilem, parníkem nebo na koni

Výlety automobilem nabízejí nespočet zajímavostí v okolí. Kromě krásného města Písek s nejstarším mostem na našem území, nesmíme zapomenout také na nedaleké Milevsko s původně románským premonstrátským klášterem, kde je možné projít si velmi zajímavý prohlídkový okruh. Při cestě do Písku se jistě nabízí navštívit také nedalekou Putim, případně se cestou z Varvažova zastavit v obci Čížová s pěknou vyhlídkou do kraje. Nedaleko Čížové se nachází méně známé místo, které stojí za návštěvu nejen pro rodiny s dětmi: jde o dobře spravovanou záchrannou stanici živočichů Makov.

Pokud máte rádi výlety lodí, existuje hned několik možností, jak se projet po nedaleké Vodní nádrži Orlík. Jednou z nejoblíbenějších cest je návštěva dvou největších památek v blízkém kraji: hradu Zvíkov a zámku Orlík. Informace o této plavbě najdete zde, menší okružní plavby pak zde.

Pro milovníky jízdy na koni a koní vůbec je možné navštívit „Ranch Calamity Jane“ v nedalekém (asi jen 7 km od Varvažova) Probulově. Návštěva tohoto místa se mimo jiné dobře hodí pro rodiny s dětmi.